علوم قرآن و حدیث

قرانی ، علوم قران، حدیث

پرسش:

تفسیر آیه «وَ الْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثاتِ....» چیست؟ یعنی آدم‌های خوب ناخودآگاه با هم ازدواج می‌کنند و آدم‌های بد باهم؟ ولی خیلی از‌آدم‌ها را می‌بینیم که زن یا مرد خوب است، ولی دیگری آدم خوبی نیست؛ و یا همسر برخی امامان مثل امام حسن یا امام جواد که زنی خائن و ناشایست است. این‌ها با این آیه چگونه سازگار هستند؟ 

پاسخ:

پرسش:

مادر در اسلام چه جایگاهی دارد؟

پاسخ:

پرسش:

در دعای ماه رجب، از خداوند درخواست می‌کنیم که جمیع خیرات دنیا را به ما بدهد و جمیع شرور را از ما دور کند؛ آیا واقعاً چنین درخواستی شدنی است؟

پاسخ:

پرسش:

دو روایت از امام حسن عسکری و امام زمان علیهما السلام وجود دارد که فرموده‌اند حضرت زهرا سلام الله علیها «اسوه و حجت برای ما هستند» آیا این دو روایت صحیح هستند و در منابع معتبر شیعه نقل شده‌اند؟

پاسخ:

پرسش:

مادر در اسلام چه جایگاهی دارد؟

 

 

پاسخ:

پرسش:

چرا به حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) كوثر گویند؟

 

پاسخ:

پرسش:

روایتی در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها نقل شده که ایشان بر درب خانه پرده‌ای نصب کرده و از زینت‌هایی استفاده نمودند و این عمل باعث ناراحتی و حتی غضب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله شده است، آیا این روایت معتبر است؟ در صورت اعتبار چگونه با ساده زیستی حضرت سازگاری دارد؟

 

 

پاسخ:

پرسش:

پرسش:

مسلمان‌ها قرآن و سایر کتاب‌های مقدس را معتبر می‌دانند چون آن را کلام خدا می‌دانند که پیامبران آن را معصومانه دریافت و ابلاغ کرده‌اند. سؤالم این است که مسیحیان چرا کتاب‌های خودشان را مقدس و معتبر می‌دانند؛ در حالی که نویسندگانش، انسان‌های عادی بوده‌اند که درباره حضرت عیسی  علیه السلام نوشته‌اند و احتمال خطا در آن‌ها وجود دارد؟! چطور می‌شود که آن‌ها نامه‌های پولس و سایر حواریون به مناطق و افراد مختلف را وحی و کلام خدا می‌دانند؟!

 

 

پاسخ:

پرسش:

چرا آیات قرآن جوری هست که میگن هرکس متناسب عقل و درکش میفهمه و نیاز به مفسر هست؟ چرا قرآن به زبان ساده‌تری که همه بتونن بفهمن نازل نشده؟

پاسخ: