تاریخی

تاریخی

اولین پیامبر بنی اسرائیل چه کسی بود؟ فرق بین پیامبران از بنی اسرائیل و پیامبران بر بنی اسرائیل چیست؟آیا حضرت یعقوب هم از انبیاء بنی اسرائیل بودند؟ بعد از حضرت یوسف تا حضرت موسی، چه پیامبرانی مبعوث شده بودند؟

موضوع: 

جابر بن یزید جعفی که بود؟

"جابر بن یزید بن حارث جُعْفی" از تابعان و مشاهیر فقها، محدثان و مفسران شیعه و از اصحاب برجسته امام باقر (علیه السلام) و امام صادق ( علیه السلام) است. "جابر" بنا بر گزارش منابع، دارای مقام و منزلت والایی بوده و دارای کتاب‌هایی است. وی در جایگاه راوی احادیث از جانب شیعیان و اهل سنت مورد مدح و طعن قرار گرفته است. وفات او را سال 128 قمری گفته‌اند.

موضوع: 

چرا امام صادق (عليه السلام) برای رسيدن به خلافت از فرصت ها استفاده نكرد؟

تاریخ نشان داده است؛ همواره رهبر هوشمند کسی بوده است که بر اساس بسترهای موجود در جامعه و شناخت صحیح از اوضاع و رویدادهایی که در حال رخ دادن هستند قدم بر می دارد و بر اساس این شناخت، به هدایت پیروان خویش می پردازد.

موضوع: 

اسم پسر حضرت لقمان چه بود كه در سفارش های لقمان به او سفارش های ارزشمندی شده است؟

موضوع: 

طبق آیات شریفه سوره کوثر، «عاص بن وائل» ابتر است، اما وی دارای فرزندانی بوده است، پس چگونه قرآن او را ابتر نامیده است؟

موضوع: 

مغیرة بن نوفل کیست؟

موضوع: 

آیا امیرالمومنین (علیه السلام) بعد از حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و قبل از ام البنین (سلام الله علیها) همسری داشت؟ حضرت فاطمه (علیهاالسلام) در این باره وصیتی دارند؟

موضوع: 

زمان و مکان تولد حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را بفرمایید.

موضوع: 

آیا پیامبر (صلی الله علیه و آله) به وسیله سمّ یک زن یهودی به شهادت رسید؟

در بسیاری از منابع شیعه و سنی روایات و گزارشهایی است که از مجموع آن پی به شهادت حضرت پیامبر(صلی الله علیه وآله) می بریم. در اینجا به برخی از آنها اشاره می شود.

موضوع: 

چرا به شیخ کلینی (ره) «ثقة الاسلام» می گویند؟!

موضوع: