تاریخی

تاریخی

پرسش:

مدفن حضرت زینب کجا است؟

 

پاسخ:

درباره این‌که حضرت زینب (سلام الله علیها) کجا از دنیا رفته و کجا دفن شده، هیچ گزارش معتبری نداریم و منابع کهن و قابل اعتماد، مطلقاً دراین باره سخنی نگفته‌اند. گزارش‌هایی هم که به آن‌ها استناد می‌شود، دچار ابهام‌اند و دلالت صریح ندارند.

توضیح این‌که: هم‌اینک دو بارگاه منسوب به حضرت زینب وجود دارد: یکی در سوریه (منطقه راویه نزدیک دمشق) و دیگری در مصر (محله سیده زینب در شهر قاهره).(۱)

موضوع: 

پرسش :

نحوه شهادت حضرت زینب را بیان کنید؟

 

پاسخ :

موضوع: 

پرسش:

حضرت زینب چه جوری در گذشت؟

 

پاسخ :

در مورد علت درگذشت حضرت زینب(سلام الله علیها) علت اصلی وفات ‌‌ام المصائب حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) کاملا مشخص نیست و در این باره احتمالات مختلفی وجود دارد. باید گفت: براساس برخی از نوشته‌ها آن حضرت مریض شد و به طور طبیعی وفات کردند.(1)

موضوع: 

پرسش:
آیا حضرت علی علیه‌السلام پس از شکافته شدن دیوار کعبه در خانۀ خدا به دنیا آمدند؟ اگر حقیقت داشته باشد، پس چرا وهابیان مكه محل شكاف را نمی‌پوشانند؟

موضوع: 

پرسش:

چرا به حضرت علی(ع) علی میگویند؟

 

پاسخ :

درباره علت نام گذاری امام علی (ع) به این نام ، علل مختلف ذکر شده است از جمله : از فاطمه بنت اسد، مادر امام علی (ع) نقل شده است: هنگامی که در هنگام ولادت آن حضرت در خانه‌ی خدا بودم، هاتفی از غیب مرا ندا داد: این فرزند بزرگوار را "علی" نام بگذار. همانا منم خداوند علیِّ اعلی و او را از قدرت و عزت و جلال خود آفریده‌ام. (1)

علامه گنجی می گوید: نام او از جایگاه بلند سرچشمه می گیرد ، و آن "علی" است که مشتق از نام خدای اعلا است ". (2)

موضوع: 

پرسش:

چرا به حضرت فاطمه(س) كوثر گویند؟

 

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

آیا جبرئیل نزد حضرت زهرا سلام الله علیها می آمد؟

 

پاسخ:

یکی از مطالبی که در رابطه با حضرت زهرا(س) در روایات بدان اشاره شده، این است که فرشتگان الهی از جمله جبرییل امین،خدمت آن حضرت می رسیدند:

امام باقر علیه السلام مى فرمایند: چون خداوند اراده كرد كه مصحف فاطمه را به آن حضرت بفرستد، به جبرئیل، میكائیل و اسرافیل دستور داد آن را به فاطمه علیهاالسلام برسانند و این قضیه در نیمه ى شب جمعه اتفاق افتاد، آنان در حالى فرود آمدند كه آن بانو مشغول عبادت الهى بود. پس از عرض سلام به او گفتند: (خدا) بر تو سلام مى فرستد، آنگاه مصحف را به وى تحویل دادند.

موضوع: 

پرسش:

ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها چگونه بود ؟

 

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

مدتی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی یک فایل صوتی محرمانه از مصاحبه دکتر ظریف منتشر شد که از کارشکنی قاسم سلیمانی در مسیر منافع ملی مخصوصاً توافقنامه برجام پرده برداشت. این اقدام سردار سلیمانی چگونه قابل توجیه است؟

 

پاسخ:

مقدمه

موضوع: 

پرسش:

آیا سردار سلیمانی جنگ‌طلب و عامل خون ریزی و تهدیدی برای صلح در منطقه بود؟

 

پاسخ:

مقدمه

برخی مدعی‌اند که سردار قاسم سلیمانی به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نه‌تنها عامل صلح در منطقه نبود، بلکه عامل شعله‌ور شدن آتش جنگ در منطقه و ریخته شدن خون هزاران نفر از مردم بی‌گناه سوریه به خاطر حمایت از حکومت بشار اسد بود. آیا این قضاوت درباره سردار قاسم سلمیانی  واقعیت دارد و ایشان جنگ‌طلب، خون‌ریز و تهدید برای صلح بود؟

موضوع: