اخلاقی

مباحث اخلاقی،اخلاق در قران

از زیارت امام رضا (ع) چه پاداش ها و ثواب هایی نصیب زائر می شود؟

زیارت، عشق و محبت اهل ایمان را نسبت به پیامبر و خاندان ایشان(علیهم‌السلام) را بازگو می‌کند. این عشق است که اویس قرنی را از یمن به پابوس پیامبر آورده یا شیعیان را برای دیدار با ائمه از بلخ و بخارا راهی سفر کرده است. اما ما که از عصر حیات آن پیشوایان راستین دور شدیم؛ نباید غبطه بخوریم. زیرا در همسایگی امام رضا(علیه‌السلام) نفس می‌کشیم و به سادگی و با کمترین تکلّف می‌توانیم خود را به مشهد برسانیم. زیارتی که البته پاداش‌های بزرگی نیز برای آن ذکر شده و ما به برخی از آنها می‌پردازیم.

موضوع: 

رابطه اسلام با عرفان چیست؟

موضوع: 

چگونه عارف شویم و به درجات بالای سیر و سلوک برسیم؟

موضوع: 

از نظر قرآن و حدیث راه‌های تحصیل صبر عبارتند از :
۱. تقویت پایه‏‌هاى ایمان: هر قدر ایمان انسان به حکمت و رحمت پروردگار بیش‏تر باشد، صبر او نیز افزون‏تر خواهد بود. امیرمؤمنان(ع) مى‏‌فرماید: «اساس و ریشه صبر، ایمان و یقین خوب نسبت به خداوند است».[۱]

موضوع: 

اخلاص چیست و مخلصین چه مراتبی دارند؟

«اخلاص» به معنای خالص كردن، پاك گردانیدن و سالم گشتن از آمیختگی است[۱] و در اصطلاح و فرهنگ اسلامی به دو معنا آمده است؛ یكی به مفهوم پاك كردن نیت از غیر خدا و انجام عمل برای خدا، یعنی غیر خدا را هنگام عمل درنظر نداشتن و خالص ساختن خویشتن از بندگی غیر خدا است. دوم، مراد از آن امر اعتقادی است، یعنی اینكه بنده، خدای خویش را از صفاتی كه شایسته مقام خداوندی نیست، خالص و منزه بداند.

موضوع: 

چگونه شرکت در پیاده روی اربعین می تواند در اخلاق و رفتار ما تاثیرگذار باشد و ما را به خدا نزدیک تر کند؟

سلام اگر خدا بخواد ان شاءالله قصد شرکت در پیاده روی اربعین دارم.
کمک کنيد که پياده روي برام يک پياده روي عادي نباشه. و هر قدمي که ميزارم منو به خدا نزديک تر کنه و با تک تک وجودم خانم حضرت زينب س رو درک کنم. و  بعد از اينکه از سفر برگشتم کاملا با الان متفاوت تر باشم.

سلام و تشکر از ارتباط شما
در اين مسير صحنه هاي زيباي فراواني است که مي توانيد با ديدن آن صحنه ها ياد اهل بيت را در خود زنده نگه داريد.

 

موضوع: 

چه کنیم تا حالات معنوی و اخلاقی که ایام محرم به دست آوردیم حفظ کنیم ؟

موضوع: 

پدر اینجانب وقتی دو ساله بودم ازدواج مجدد کرد و موضوع طلاق مادرم را تا همین سن ۱۹ سالگی از من مخفی کرده بود. ما در اهواز ساکنیم و مادرم در شهرستان درود. آیا لازم است که بعد از این همه سال به او مراجعه کنم یا خیر؟

موضوع: 

منظور از صله يا قطع رحم چيست؟

موضوع: 

آیا صله ی رحم با همه ی افراد فامیل واجب است؟ و هر چند وقت یکبار لازم است؟

موضوع: